ד'04012020

  עדכון אחרון 10:51:43 AM

5.0/5 דירוג (1 דרגו את ההצעה)
אסף בז'רנו

ישראל כחברת סטארט-אפ ירוקה

מטרת הרעיון המוצע כאן הוא להפוך את המשק הישראלי למוביל עולמי בטכנולוגיות ירוקות על ידי הפיכת ישראל כולה לסטארט-אפ ירוק המייצא טכנולוגיות ומוצרים לעולם כולו. אור לגויים בתחום האקולוגי.

מאז קום המדינה נשען חוסנה על יתרונו המנטלי של המוח היהודי-ישראלי ועל הכוח היזמי הישראלי.

במדינה צעירה, ענייה במשאבים טבעיים ומוקפת אוייבים, יכולותיו של העם לשלב יצירתיות וידע עם תעוזה ויוזמה הם שצריכים להוות ומהווים כיום הבסיס לעוצמה המדינית, הצבאית והכלכלית של ישראל.

הישראלים יחפשו תמיד לחדש, ליצור יש-מאין, ללכת בתעוזה למקומות אליהם איש עוד לא הגיע. תכונותינו אלה הן שמניעות את הכלכלה הישראלית והן שהפכו את המדינה הצעירה לאי של עוצמה באמצע מדבר.

גם ירידת ערכה של מערכת החינוך ותהליך בריחת המוחות לא מהווים (עדיין) מעצור חזק מספיק על גלגלי הקטר הטכנולוגי המונהג ע"י התעשיות הישראליות – ההיי-טק, הצבאית, הרפואית, החקלאית, הביו-טכנולוגית וכו'.

המוח הישראלי ממשיך לחדש, להמציא, ליזום ולרוץ קדימה ולזה אל לה לאף ממשלה להפריע. אך חיזוק וביצור התמיכה הממשלתית בתעשייה הישראלית ועזרה בהכוונתה יכולות להוביל את המשק לכיוונים ולפסגות חדשים.

מטרת הרעיון המוצע כאן הוא להפוך את המשק הישראלי למוביל עולמי בטכנולוגיות ירוקות על ידי הפיכת ישראל כולה לסטארט-אפ ירוק המייצא טכנולוגיות ומוצרים לעולם כולו. אור לגויים בתחום האקולוגי.

יישום רעיון זה ידרוש הכנת תוכנית שתהפוך את ישראל לגן עדן לחברות אקולוגיות ויתווה נתיבים נוחים ומוסדרים ליישום טכנולוגיות חדשות בשימוש אמת על ידי כך שישראל כולה תהפוך למעבדת ניסוי לטכנולוגיות ירוקות בחסות השלטון, שיספק לתעשייה הישראלית הירוקה, מעבר לתמיכה ולסיוע בשלבי הפיתוח השונים, גם בסיס נוח לניסוי הטכנולוגיות הללו ברמה נרחבת לפני ייצואן לחו"ל, כשבד בבד הופכת ישראל כולה למדינה ידידותית יותר לסביבה.

ההיגיון שמאחורי תוכנית זו פשוט – אופיה של ישראל, כלכתה והמשק שלה, כמו גם גודלה, מהווים כר נוח לבחינת חידושים טכנולוגיים, סביבתיים או אחרים: אנו גרים במדינה קטנה שבה אמור להיות קל יחסית לבצע שינויים ברמה הארצית, ליישם טכנולוגיות חדשות ולהנהיג צורות חשיבה מתקדמות. הציבור הישראלי אוהב חידושים ושמח להטמיעם וליישמם.

וכך יוצא שמצד אחד טכנולוגיות ירוקות דורשות חשיבה יצירתית ופיתוח, וזוהי התמחותה של התעשייה הישראלית. מצד שני, מה שנקרא כיום טרנד ירוק הוא למעשה העתיד, ופיתוח טכנולוגיות חדשות לחיסכון במשאבים ולהתנהלות אקולוגית יותר כבר לא נועד רק על מנת שגופים מסויימים יוכלו להציג עצמם כירוקים למטרות שיווק, אלא זהו צורך אמיתי וקריטי של החברה האנושית – לנצל נכון יותר את משאביה על מנת שתוכל להמשיך להתקיים.

לפיתוח טכנולוגיה ירוקה יש גם אספקט פוליטי בלתי מבוטל – צמצום התלות במקורות אנרגיה מתכלים, דוגמת דלק המאובנים (נפט), יקטין את התלות העולמית במדינות המפרץ הפרסי ובראשן איראן, ויקטין את השפעתן על המצב באיזור ובעולם כולו.

תוכנית זו תקדם את החינוך בישראל ותעלה את רמתו (כשישראל יכולה להפוך למרכז ידע עולמי אקדמי בתחום הטכנולוגיות הירוקות), תפתח את התעשייה ותיצור מקומות עבודה חדשים, תפחית מהשפעותיו השליליות של האדם על הסביבה באזורינו (וכל המשתמע מכך ברמת איכות האוויר, המים והאדמה) ותגדיל את מקורות ההכנסה של המשק הישראלי לעין ערוך.

תגובות (0)

השאירו תגובה

You are commenting as guest.

ביטול Submitting comment...

כותבים מצע

 • רעיונות חדשים

 • ממצע העם

 • תגובות

 • גיא ג'אנה
  מיכאל איתן האחראי על הטכנולוגיות בנה פלטפורמה למעקב ציבורי אחרי יישום מסקנות ועדת טרכטנברג.
  אנו נמשיך לעקוב אחרי יישום המסקנות של הועדה.

  גיא ג'אנה, 19. יולי, 2012 |

 • צוות התעוררות
  האם אנחנו רוצים לבנות לנושא דירות הרפאים צוות עבודה?

  צוות התעוררות, 18. יולי, 2012 |

 • צוות התעוררות
  יום הסביבה האחרון בכנסת הראה לנו שהתקשורת וכן חברי הכנסת ממש לא מתעניינים באיכות הסביבה.
  צדק חברתי - מתחיל בצדק סביבתי.

  צוות התעוררות, 09. יוני, 2012 |

 • צוות התעוררות
  היי תומר - אפשר לחבר את הדברים שלך בנושא אחד עיקרי שבו אנו צריכים להתרכז. -...

  צוות התעוררות, 11. ספטמבר, 2011 |

 • גיא ג'אנה
  לדעתי יש לבחון שוב את הנושא.
  שים לב שהממשלה נכשלת בניהול ובהרצת אנשיה...

  גיא ג'אנה, 15. אוגוסט, 2011 |

אירועים קרובים

עדכונים ממועצת העם

profile
4 שעות
profile
6 שעות
profile
Irys fitospray cena fyto spreju latvija ( http://sprayf.eu/sk/ )
12 שעות
profile
Steven artykuły sponsorowane cennik ( https://www.artykulysponsorowane.eu/ )
15 שעות