ד'04012020

  עדכון אחרון 10:51:43 AM

חדשות --> משט הגז
Submit to Facebook Submit to Twitter Submit to LinkedIn

משט הגז

גיא ג'אנה

הפעולה הימית והאווירית במאבק על משאבי הגז... "ביבשה באוויר ובים" הגדירו מארגני הפעולה ביום שבת ה 15.6 ביניהם יגאל רמב"מ, ערן בריל, נועה פרימן, גליה פלד וגיא ג'אנה מהתעוררות. "אנו קוראים לציבור להתערר" זוהי לא מחאה נקודתית! וההחלטת בנושא ישפיעו על יוקר המחייה של כלל הציבור שנים קדימה, זוהי טעות שאנחנו נשלם עליה במאות מיליארדים ועכשיו זה הזמן של כלל הציבור להצטרף לצוות המאבק שהתכנס מקבוצות פעילות מכל רחבי הארץ.


אנו מודים לבעלי הסירות וכלי הטיס שהיו הראשונים להתחבר ולהבין את משמעות יצוא הגז והעדר הדמוקרטיה בארץ. המשט אשר יצא מהמרינה בהרצליה ומנמלי תל אביב ויפו כלל כ 150 פעילים אשר התכנסו בספינת לידו גדולה ועוד יאכטות שהצטרפו לאירוע. המקומות היו מוגבלים וחלק מהחברים שלא נרשמו נאלצו לוותר על מקומם למרבה הצער ועשו זאת ברוח טובה שנבנתה באחווה המתגבשת בחודשים האחרונים בין הפעילים של מאבק הגז שחוצים מגזרים וקבוצות מחאה שונות.

החודשיים האחרונים יצרו זן של מחאה חדש אומרים מובילי המאבק, זוהי לא תנועת מחאה אלא תנועת שינוי. השינוי מתחיל בידע ומידע, והפעם אנו מוכנים למאבק "מוחות" ולא רק "רחובות" אומרים החברים. הידע שצברנו על נושא הגז, המעקב אחרי ההחלטות בממשלה וחשיבה על ההשלכות שלהן מביאות אותנו לעמדת הבנה גדולה מהרבה מחברי הכנסת. הידע הוא כוח – וידע והבנה לא ניתן לעצור! מקבלי ההחלטות צריכים לדעת שאנו נילחם בכל הגזרות, ובעיקר נדאג להפיץ את טעויותיהם אם מוכוונות או טעויות ידע בסיסיות לכלל הציבור. מאות הפעילים הבקיאים בנושא – זוהי נקודת המפתח לניצחון, הידע ימשיך ויעבור מפה לאוזן דרך כל אמצעי שיש לנו ויספר על הכשלים של מקבלי ההחלטות היום.

אחד מהדברים החשובים הוא לגרום לפעילים המדהימים האלה שעשו כה הרבה גם כיף – יש לנו מאבק ארוך לפנינו – ואנו נשמח לבצע פעולות שמשלבות מודעות והנאה משולבות בפעילות.

למה?
כדאי שהציבור יתעורר ויבין כי יצוא הגז יעלה לנו 600 מיליארד שקל – ייתכן שהמספר לא מדוייק על אך הוא מהווה את אידניקציה סבירה למשמעות! 600 מיליארד זה כמעט שנתיים של כל המסים שאנו משלמים במדינה הזאת! שילכו לטובת קומץ בעלי ממון....

רוב העם עדיין לא יודע ומכיר את נושא הגז, ואנשים לא מבינים את המשמעות שנובעות מהיצוא! זוהי תופעה של טמטום וחוסר אחריות, כלפי הילדים והנכדים שלנו, וכלפי כלל אזרחי המדינה. הוצאנו את הפעולה המשולבת הזאת זאת בכדי שתדעו שאנחנו כאן ואנחנו מחכים לציבור להצטרף. להצטרף בלמידה והבנת החומרים, בשיתופם והסברתם ברשת, בפעילויות לובינג בכנסת , ובפעילויות שטח. בואו לשנות את המציאות של כולנו. הפתרונות והדרך: להלן תמצית עיקרית בדרישותינו.

1. החלטה בכנסת באופן שקוף ופתוח כפי שמתאים לסדר גודל זה של תגלית, אין אנו מסכימים כי ההחלטות שמשפיעות בצורה כה משמעותית על הציבור יילקחו בחדרים סגורים ודרך פרוטוקולים ודוחו"ת מוסתרים כגון דו"ח שראל – הכלכלן הראשי של האוצר שקבע כי אין לייצא את הגז לחלוטין – אך הדו"ח הוסתר והוחבא. זוהי דרישה לגיטימית מובנת וחוקית – הזריזות והבהלה של לסגור את הסיפור בהשקט מעלות בנו ספקות רבים על ההתנהלות הקיימת במשרדי הממשלה שאמורים להגן על האינטרסים של הציבור הרחב.
2. אין אנו אומרים לא לייצא – אלא לעשות זאת במשנה זהירות וחשיבה נכונה- ולכן אנו ממליצים על דחיית יצוא הגז לחמש שנים (זה חוקי ולגיטימי לחלוטין לכל מי שחושב אחרת(משך תקופה זאת תתוכנן תוכנית אב (שלא קיימת היום) למשק האנרגיה הישראלי, שהנו המשפיע הגדול ביותר על יוקר המחייה וכן נוכל לבדוק את כמות הגז האמיתית שכרגע מוטלת בספק. ללא הידיעות האלה – אי אפשר לדעת באמת מה כמות הגז שיש לייצא.
3. התוכנית תעסוק ביישום ומעבר של 2-3 עשורים למערך לאנרגיה מתחדשת וזולה – לחשמל \ רכב \ תעשייה - שתוכל להבטיח את העצמאות האנרגטית של ישראל אחרי עידן הגז – לטובת תוכנית המעבר יש להגדיר תקציבים גדולים מהכספים שיתקבלו מקרן הגז.
4 טיפול בנושא תמלוגי הגז "הנמוכים בעולם" שנקבעו עקב לחצים לוביסטיים ואיומים בועדת שישינסקי – והעברתם לשקיפות ופשטות משפטית שיובנו לציבור.
5. העברת הטיפול בגז לטיפול ימי על אסדות כנהוג בעולם, ולא להחרבת אזורי ישובים פורחים כמו עמק חפר ואזור זכרון יעקב במתקנים מזהמים ומסוכנים.

 

תגובות (0)

השאירו תגובה

אנא התחבר כדי להשאיר תגובה. Optional login below.

כותבים מצע

 • רעיונות חדשים

 • ממצע העם

 • תגובות

 • גיא ג'אנה
  מיכאל איתן האחראי על הטכנולוגיות בנה פלטפורמה למעקב ציבורי אחרי יישום מסקנות ועדת טרכטנברג.
  אנו נמשיך לעקוב אחרי יישום המסקנות של הועדה.

  גיא ג'אנה, 19. יולי, 2012 |

 • צוות התעוררות
  האם אנחנו רוצים לבנות לנושא דירות הרפאים צוות עבודה?

  צוות התעוררות, 18. יולי, 2012 |

 • צוות התעוררות
  יום הסביבה האחרון בכנסת הראה לנו שהתקשורת וכן חברי הכנסת ממש לא מתעניינים באיכות הסביבה.
  צדק חברתי - מתחיל בצדק סביבתי.

  צוות התעוררות, 09. יוני, 2012 |

 • צוות התעוררות
  היי תומר - אפשר לחבר את הדברים שלך בנושא אחד עיקרי שבו אנו צריכים להתרכז. -...

  צוות התעוררות, 11. ספטמבר, 2011 |

 • גיא ג'אנה
  לדעתי יש לבחון שוב את הנושא.
  שים לב שהממשלה נכשלת בניהול ובהרצת אנשיה...

  גיא ג'אנה, 15. אוגוסט, 2011 |

אירועים קרובים

עדכונים ממועצת העם

profile
6 שעות
profile
9 שעות
profile
Irys fitospray cena fyto spreju latvija ( http://sprayf.eu/sk/ )
15 שעות