ד'04012020

  עדכון אחרון 10:51:43 AM

חדשות --> פרסום ידיעות --> חדשות התעוררות --> על מה ברכת אדוני ראש הממשלה?
Submit to Facebook Submit to Twitter Submit to LinkedIn

על מה ברכת אדוני ראש הממשלה?

ניצן מתן

על מה ברכת אדוני ראש הממשלה?

השבוע נמכרו 60% מחברת אגן כימקלים, שבשליטת נוחי דנקנר, לחברה סינית בשם כימצ'ינה בסכום של 2.4 מילארד דולר.
53% מהמניות שמכר דנקנר שייכים לציבור בעוד שאר המניות נשארות בשליטתו ע"י חברת האחזקות אי.די.בי. מהעסקה יקבל ציבור מחזיקי המניות 1.3 מיליארד דולר ויפסיד את מניותיו בחברה. חברת כור, בשליטתו של דנקנר, תרוויח סכום בשעור צפוי של כ-600 מליון שקל וזאת לפני הרווחים העתידים שהמכירה תניב בעתיד.

מהנתונים היבשים הללו עולים מספר בעיות:

 

 

להלן התהיות שלי בנושא:
 
1) מר נוחי דנקנר מכר מניות ציבוריות לחברה זרה. כלומר איש פרטי מכר מניות של הציבור לחברה פרטית ללא אישור הציבור או אפילו בלי לשאול אותו. נכון, 1.3 מיליארד דולר הם סכום אדיר, אבל רק אחרי שנראה את שורת הרווח בקרנות הפנסיה שלנו נדע באמת כמה הרווחנו כציבור מהעסקה הזו. ואני שואל האם לנו כציבור לא הייתה את הזכות לבחור מה אנחנו מעדיפים -  רווח מידי או להישאר עם המניות שלנו? איך בכלל מכרו חברה שהיא בבעלות שלנו בלי לתת לנו את האפשרות לומר את דעתנו בנידון? 2) חברת אגן כימקלים היא מפעל ישראלי משגשג שמרוויח בזכות הידע והנסיון שצבר. 

2. מה ימנע מהחברה הסינית כימצ'ינה מלהעביר את הידע הזה לסין ולהחליף 4000 עובדים ישראלים ב-4000 פועלים סינים זולים בהרבה? 

ושאלה אחרונה: על מה בירכת אדוני ראש הממשלה? סלח לי אדוני ראש הממשלה אך לא ברור לי על מה בירכת. האם החזון העומד לנגד עינייך הוא פיטורי עובדים והעברת מפעלים ישראלים רווחיים לארצות זרות? כי אם זהו החזון שלך הוא איננו ציוני, איננו מוסרי ואיננו החזון שלי כלל וכלל. ניצן מתן התעוררות הרשת לשינוי חברתי. העתקים: משרד ראש הממשלה. רשימת התפוצה של "התעוררות הרשת לשינוי חברתי".

תגובות (1)

 • גיא ג'אנה
  גיא ג'אנה
  23 אוקטובר 2011 at 23:48 |

  אנא שימו לב לשערי המניה של החברה - בשנת 2006 כשדנקנר קנה אותה היו בשווי שיא של 3012 עם עלייה מתמדת במחיר המניה לאורך שנים, ואז הוא נכנס לחברה והוריד אותה מאז את מניית החברה ביותר מ 30% וגרם נזק ישיר של 30% לציבור +++ הרווחים שהציבור לא עשה במשך השנים האלה שזה עוד 35% לפחות שהמניה הייתה צריכה להיות גבוהה יותר לפי מה שעשתה לפני העידן של האדון דנקנר וכור.

  בשקלול לא מדויק הייתי אומר שדנקנר הפסיד 50-60% לציבור בזמן שניהל את האופרציה !

  בזמן זה משכו מנהלי החברה מיליונים של שקלים למשכורות + דיבידנדים רבים ! ז"א שהם חיו כמו מלכים בשעה שאנחנו הציבור מימננו את החיים הטובים שלהם הם גרמו לנו להפסדים.

השאירו תגובה

אנא התחבר כדי להשאיר תגובה. Optional login below.

אירועים קרובים

עדכונים ממועצת העם

profile
25 לפני דקות
profile
5 שעות
profile
7 שעות
profile
Irys fitospray cena fyto spreju latvija ( http://sprayf.eu/sk/ )
13 שעות