ו'08232019

  עדכון אחרון 10:51:43 AM

קבוצות הפעילות בארץ --> קבוצות --> קבוצת היגוי לשינוי שיטת הבחירות --> הצעות ודיוני חברים --> מעגל הקסמים, והתקווה שעוד לא אבדה לי
Submit to Facebook Submit to Twitter Submit to LinkedIn
מעגל הקסמים, והתקווה שעוד לא אבדה לי
Discussion started by FreeBird , on 06 יולי 01:17 PM

מעגל הקסמים ב"דמוקרטיה הישראלית"

המפלגות הגדולות מקבלות תיקצוב ענקי מהמדינה ומתורמם בעלי אינטרסים למימון מסע פירסום ענק וחסר מתוכן.

מה האמת בפירסום? זה מקצוע שלם שכל התכלית שלו היא להשתמש במניפולציות ציבעוניות ופסיכולוגיות בכדי לשכנע אותך לקנות דבר עם עטיפה יפה, שאין לך מושג מה יש בתוכה.

אז מה הטעם? בשביל מה אנחנו כאזרחים צריכים את זה? כוכב נולד יותר דמוקרטי מזה. האם זה הגיוני שהמפלגה שיש לה יותר כסף לממן מסע בחירות יותר מושך ונוצץ ויותר קשרים עם התקשורת, היא זו שצריכה לשלוט?

חוץ מזה אחוז גדול מהבוחרים בפריימריז ובבחירות נקנה- פשוטו כמשמעו - ע"י קבלני קולות.

אותם בעלי הון, תאגידים, בנקים וכ"ו - הם גם בעליהם של אמצעי התקשורת. והם דואגים גם לקבל את הגמול שלהם על העזרה ל"נבחרי הציבור" שלהם.

אותם נבחרי ציבור , בשעתם, גם דואגים לבסס את המעמד ואת קבוצת הכוח שלהם עוד ועוד, עד כדי חקיקת חוקים עוקפי דמוקרטיה ובתי משפט. עד כדי שחיתויות בלתי חוקיות בעליל. עד כדי ניצול כוחם של הצבא והמשטרה, זרועות האכיפה של הדמוקרטיה ושלטון החוק, בצורה לא דמוקרטית ולא חוקית. עד כדי סיכון הדמוקרטיה והאזרחים שהם מיצגים, על מנת לשריין את הקריירה המפוארת שלהם.

זה משחק מכור. ומאז שהשיטה התקלקלה ועד היום, רק מי שמשתף פעולה עם השיטה יכול לנצח בו, כי אלה הם כללי המשחק, וכללי המשחק הם סטטיסטיקה ודמגוגיה, שחיתות, אינטרסים ועיסקאות סיבוביות. מעגל קסמים. ולא אמת, ולא לב.

זה עצוב, זה מרתיח, ובעיקר זה מדאיג. איזה עתיד צפוי לי ולמשפחה שלי במדינה הזאת?? אם הדברים ימשיכו ככה כבר עדיף לי לברוח, אבל לאן? אולי יותר טוב כבר לעמוד על שלי ולשנות.

זה יכול להיות אחרת. אם מסתכלים לעומקם של הדברים ומבינים מאיפה מסריח הדג ומה רקוב בשיטה, אפשר להבין גם מה צריך לשנות, ואשמח לדון בזה ולמצוא פתרונות, כי רק להתלונן לא יפתור את זה. צריך. ליצור. שינוי!

אני מתפלל שנזכה לראות בדורנו את שיטת המשחק משתנה לטובה. שנזכה למנהיגים עם לב, עם יושר פנימי וחיצוני, עם אומץ לשנות וליצור שלום. עם חוכמה ודאגה להווה, לעתיד ולדורות הבאים. עם אהבת אדם. אנשים אמיתיים ולא פלקטים עם חיוך מזויף וניחוח מי קולון. כאלה שיכולים גם להודות בטעויות שלהם. מנהיגים שאפשר להאמין בהם, לאהוב אותם, ולרצות להיות כמוהם. שיטת ממשל שנרגיש חלק ממנה, שנרגיש שהיא מייצגת אותנו, ושנהיה חלק ממנה, באמת, ובאחריות.

תגובות
גיא ג'אנה
הנושאים עליהם אתה מדבר שיש לשנות הם כמה
1. חוקי המפלגות
2. שיטת הבחירות
3. חוקה
4. מנהל ציבורי תקין

כל אחד מהנושאים הנ"ל הוא נושא נרחב שיש להעמיק בו בנפרד -
המשרד לדמוקרטיה ישירה אמור לטפל בכולם אך אנחנו נמצאים רק בנושא שינוי שיטת הבחירות בעבודה מאסיבית.
אני אשמח לדבר אתך יותר לעומק ולחבר אותך לקבוצהץ
ראשון, 08 יולי 2012 06:24
 
צוות התעוררות
היום כשמנסה לקום מפלגת המחאה - אנו רואים עד כמה נכון הוא שכתבת.
כשיש מפלגות שממומנות במיליוני שקלים - ועשרות מיליונים - לנו העם הפשוט מאוד קשה לומר את דברנו.
שישי, 26 אוקטובר 2012 12:10
 
יש להצטרף לקבוצה בכדי להגיב להודעה.

אירועים קרובים

עדכונים ממועצת העם

profile
Rupert http://mibiomi-patches-pills.eu/nl ( http://mibiomi-patches-pills.eu/nl ) Definition Of Atkins Weight loss plan Ketogenic Food plan
56 לפני דקות
profile
Wilen http://mibiomi-patches-24.eu/fr ( http://mibiomi-patches-24.eu/fr ) Food plan Drugs, Prescription Weight Loss Medicine, Appetite Suppressants 6 Recipes For Perfect Indian Ketogenic Weight loss program
5 שעות
profile
Gernot panel winylowy ( http://onaz.pl/podlogi-winylowe-cena/ ) mieszkańców wezwali pomóc zniżyć koszty papieru oraz uznać szczegóły
10 שעות
profile
Benon http://maxisize-pills.eu/ro ( http://maxisize-pills.eu/ro ) Day Indian Vegetarian Food regimen Plan For Weight Loss Indian Food plan Plan For Weight Gain
11 שעות