ו'03222019

  עדכון אחרון 10:51:43 AM

וידאו --> קבוצות --> האג'נדה המרכזת בתחומי החינוך התרבות והספורט --> כתבות וידאו --> ח''כ אנסטסיה מיכאלי עידוד תעסוקת אימהות
Submit to Facebook Submit to Twitter Submit to LinkedIn
האג'נדה המרכזת בתחומי החינוך התרבות והספורט
חזרה לקבוצה
ח''כ אנסטסיה מיכאלי עידוד תעסוקת אימהות

תיאור

"עידוד תעסוקת אימהות" בכל הנושא של תעסוקת אימהות לילדים עד גיל בית-ספר, יש קושי אובייקטיבי, שלא קשור רק במדיניות ממשלתית אלא בצורך אישי ובמחויבות אימהית. זאת הסיבה שאנו רואים נתונים שמעלים סימני שאלה: מתוך 490 אלף אימהות בישראל לילדים עד גיל 5, מעל 200 אלף הן לא עובדות, וגם בין אלה שכן עובדות, 36% מרוויחות שכר מינימום או למטה מזה. אם נעמיק בנתונים נגלה שרק כ-14% מהאימהות לילדים עד גיל 5 - מרוויחות שכר ממוצע במשק או למעלה ממנו, ואין המדובר באוכלוסיה שאין לה יכולות, אלא בכוח עבודה מצוין, אקדמאיות, מדעניות, משפטניות, עובדות היי-טק, ונשות מקצוע בתחומים שונים. את התשובה למה זה כך כולנו יודעים: להיות אימא זו עבודה בפני עצמה, נוסיף לכך את הצורך כאימא להיות עם הילד, הגמישות הנדרשת ממקום העבודה, וחופשת הלידה שלעיתים נמשכת חודשים, ונקבל את הגורמים המקשים על אימהות עובדות. אך השאלה החשובה היא לא למה זה כך, אלא האם למדינה יש סיבה להתערב לשינוי המצב. והתשובה היא מוחלטת: "כן". כוח עבודה חשוב זה מהווה תרומה נכבדה למשק הישראלי, מעלה את התוצר הלאומי, מגדיל את ההכנסות ממס הכנסה, וזה עוד לפני שדיברנו על רווחתה של המשפחה הבודדת, ותנאי החיים של הילדים. לא רק למען האם, אלא למען משפחתה, ובעיקר למען כלכלת המדינה כולה, המדינה חייבת להקל על אמהות עובדות ולספק להן את הכלים לצאת לעבודה. לשמחתי, הממשלה הנוכחית פועלת כפי שהייתי מצפה ממנה. ממשלה זו מוכיחה במהלכיה ובהחלטותיה שהיא ממשלה חברתית ואחראית, שפועלת מתוך ראייה רחבה וארוכת טווח. הממשלה יצרה תכנית שהיא אולי לא פריצת דרך היסטורית אבל בהחלט צעד גדול וחשוב קדימה. בין השאר הוחלט להגדיל את תקציב אגף מעונות יום במשרד התמ"ת, ובשנת 2010 הוקצבו למשרד זה עוד 30 מליון שקל לצורך בינוי מעונות יום, אך זה עוד כלום: החל משנת 2011 תופנה תוספת של 320 מליון שקל להרחבת פעילות המעונות, וסבסוד שהיית ילדים בצהרונים. כסף זה נועד רק למטרה אחת: לאפשר לאימהות לצאת לעבודה, באופן שיהיה כדאי כלכלית לעומת הישארות עם הילד בבית. גם החלת מס הכנסה שלילי על אמהות לילדים בני שנתיים ומטה - זהו צעד חשוב ונכון, כך גם הטבות המס שאושרו לאמהות לילדים בני פחות מ-5. בזכות פעולות אלה ואחרות אנו רואים שבשנתיים האחרונות עלה מספרם של הילדים המטופלים בצהרונים ומעונות - ב-8000 ילדים, והשינוי הגדול אני מאמינה עוד לפנינו. אנו בוועדה לקידום מעמד האישה צריכים גם לעקוב אחר ביצוע סעיפי התכנית הממשלתית, אבל גם לדרוש ולעודד את המשך המאמץ בכיוון הנכון והחשוב הזה. יש עוד מקום רב למחשבה יצירתית על עידוד אמהות צעירות לצאת לעבודה, ואני מרגישה שכיום משרדי הממשלה הם שותפים חיוביים וקשובים בקידום נושא זה.

הערות

כותבים מצע

 • רעיונות חדשים

 • ממצע העם

 • תגובות

 • גיא ג'אנה
  מיכאל איתן האחראי על הטכנולוגיות בנה פלטפורמה למעקב ציבורי אחרי יישום מסקנות ועדת טרכטנברג.
  אנו נמשיך לעקוב אחרי יישום המסקנות של הועדה.

  גיא ג'אנה, 19. יולי, 2012 |

 • צוות התעוררות
  האם אנחנו רוצים לבנות לנושא דירות הרפאים צוות עבודה?

  צוות התעוררות, 18. יולי, 2012 |

 • צוות התעוררות
  יום הסביבה האחרון בכנסת הראה לנו שהתקשורת וכן חברי הכנסת ממש לא מתעניינים באיכות הסביבה.
  צדק חברתי - מתחיל בצדק סביבתי.

  צוות התעוררות, 09. יוני, 2012 |

 • צוות התעוררות
  היי תומר - אפשר לחבר את הדברים שלך בנושא אחד עיקרי שבו אנו צריכים להתרכז. -...

  צוות התעוררות, 11. ספטמבר, 2011 |

 • גיא ג'אנה
  לדעתי יש לבחון שוב את הנושא.
  שים לב שהממשלה נכשלת בניהול ובהרצת אנשיה...

  גיא ג'אנה, 15. אוגוסט, 2011 |

אירועים קרובים

עדכונים ממועצת העם

profile
Antonni nauka makijażu ( http://tinyurl.com/yxccw3h5 ) części pragnij działalności. Oferty w trakcie z roku na rok grubszych sumach. Dokonać opłaty w cenie.
53 לפני דקות
profile
Antonni עדכן/נה תמונת פרופיל
54 לפני דקות
profile
לפני 1 שעות
profile
Tarasek עדכן/נה תמונת פרופיל
לפני 1 שעות
profile
9 שעות